15/1/2015

15. ledna 2016 v 15:56 | L.
První zápis.
První stránka.
První půlka dne, kdy jsem se rozhodla, že to takhle dál nejde.

V mé hlavě zní spousta "měla bych", ale spíše se za tím skrývá "chtěla bych".

Vzhledem ke svému věku bych se měla chovat dospěleji. Měla bych si najít práci. Měla bych si vlastně upřesnit, co jsem zač.

Před 4 lety jsem se cítila dospělejší, než jsem teď. Sice jsem vůbec nevěděla, kam směřuji, co vlastně budu dělat, ale každý den jsem se probouzela s úsměvem na rtu. Proč? Protože jsem byla navenek "dokonalá". Věděla jsem, že kamkoliv příjdu, všichni si budou prohlížet mou postavu. Cítila jsem se lepší než ostatní. Než ti, kteří nedokázali odolat jídlu a nebyli schopni se svým tělem cokoliv dělat. V té době jsem měla cca 50-52kg.

Zvrat začal rokem 2013. Proč jsem si neuvědomila nešťastnou 13ku? Poznala jsem trochu jiný pocit. Pocit zamilovanosti a najednou jsem nebyla JÁ u sebe na prvním místě. Kašlala jsem na jídlo, na svou rutinu a na svá "celoživotní předsevzetí". Vůbec nevím, co se stalo. Samozřejmě to byla "nešťastná láska".

Od té doby se cítím jak nicka. Jsem nesebevědomá. Připadám si jak balon. Nevážím si sama sebe a neumím se prosadit.
A své ukřivděné pocity si vylévám na svých nejbližších. Své matce vyčítám, že je neschopná, ale jediná neschopná jsem tady já. Nedokáži se radovat. V hlavě mi pořád běhá, jak musím zhubnout. Jak si to užiju, až budu dokonalá. Myšlenkami jsem ve vysněné budoucnosti a vůbec si neuvědomuji přítomnost. Nejhorší to je mezi lidmi. Ta přetvářka, že jsem ok, ale přesto mi v hlavě lítá obrázek budoucnosti. A to už trvá tři roky. Tři roky, co si sama sebe představuji s 86cm kolem boků. S mírou, kterou jsem měla předtím.

Teď mám přítele. Zajímá se o fitness. A já? Připadám si jak bečka. Vždycky jsem chtěla být taková holka, kterou by mu všichni záviděli. No, zřejmě nezávidí nikdo.
Nechci chodit moc do společnosti a na veřejnost. Kromě povinností, samozřejmě. Jinak si každý pátek říkám: "Za 14 dnů určitě vyrazím, to už budu nějak vypadat". Ale týdny se sejdou a já jsem tam, kde jsem za celé tři roky.
Bojím se stoupnout na váhu, natáhnout si staré džíny, koukat se do zrcadla. Bylo pár zářných okamžiků, kdy jsem se cítila super. Např. v létě na dovolený. To jsem se prostě donutila. Nebo na jaře, kdy jsem někoho potkala a po měsíci zase ztratila. Ale ten pocit skinny jeanů si pamatuju do teď. Jak řekla Kate Moss - Nothing tastes as good as skinny feels. A je to svatá pravda. Pokaždý si pak připadáte jak queen. A já už chci konečně taky. Někam to dotáhnout. A jestli ne v kariéře, tak aspoň v tomhle.

 


Komentáře

1 já | 16. ledna 2016 v 17:51 | Reagovat

jé, to je fajn, ze jsi zpět, tak snad to půjde, také začínám ...

pls moc, co to je to SGD (máš to vlevo nahoře ... dík

2 já - vivien já - vivien | 17. ledna 2016 v 11:14 | Reagovat

dík :)) ... jinak, já se sice odhodlala, ale jak je zkouškové, tak mi to dost  ztěžuje ... prostě jeden den perfekt a druhý den jím jak lidi kolem mě - prostě normálně + bez pohybu, protože ležím v knihách :/ ... ale tak už mi chybí poslední ... + pár prací, takže ještě dneska volno, a zítra najíždím na SGD :)) ... a to bez pardonu, do valentýna chci dát dolů alespoň 4 kg! :) a ono to půjde, ani nevíš, kolik jsi mi dodala síli, tím že jsi se vrátila,, pomatuji si, jak jsem tě kdysi tak obdivovala a stále obdivuji, ... a neboj, jednou to v nás bylo, bude to v nás navždy, jen tomu otevřít vrátka a neudupávat to do zapomnění. My na to máme :) ... zítra se sem večer snad dostanu a písnu, jak se mi dařilo ... po 5 dnech se pak schválně zvážím :))) Jakpa jsi na tom ty? s odhodláním, s pocitem, s plány, a aktuálně? :) zatím ahoj, a prosím, nevymiz odsud jako tenkrát ... můžeme se podporovat a o5 se vyhoupnout na vrchol. Každá za sebe samozřejmě, ale ve dvou to jde přeci jen lépe :) hm? ... ps. ty teď máš teda také "někoho"? žijete spolu? ... zatím pa a já slibuji sama sobě, od zítra SGD - ten pojem se mi líbí, a pocit vítězství nad chuťěmi a hladem také! :)

3 Domí Domí | Web | 20. ledna 2016 v 10:28 | Reagovat

kolik máš ted? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama